تبلیغات
.: بی خانمان :. - چرا همه چی یه جوری شده؟


اشک هایی از جنس خون، اشک هایی به نام شعر! (خط خطی های یک مهندس کامپیوتر)یکشنبه 5 مهر 1394 - 07:50 ب.ظ

چرا همه چی یه جوری شده؟

سیاست زدگی

حدود یک سال قبل که یوسف اباذری در مورد مرگ مرتضی پاشایی و سیاست زدگی حرف زد، متوجه منظورش نشدم. درکش نکردم. اما الان کاملا شیرفهم شده ام. مردمی که آن قدر از سیاست شنیده اند و از سیاست گفته اند، که حالا از آن ور بام افتاده اند. آن قدر سیاست باز شده اند، که در ساده ترین و غیر سیاسی ترین اتفاقات هم به دنبال دست های پشت پرده می گردند. منتظرند ببینند سیاسیون چه می گویند تا بدون قدری تامل، شروع کنند به مخالفت کردن.   

یکی دیگه از موارد مهمی که اباذری در موردش حرف زده، بی توجهی جامعه به مسائل مهم و توجه به مسائل بی اهمیت هست. یه مثال هم آورده بود: مردمی که به دعوت تتلو، زیر پستش بغ بغو می کردند، در حالی که همان مردم، از حال وخیم فریبرز لاچینی و سوختگی حاد او بی خبر بودند یا واکنشی نشان نمی دادند.

 

دوقطبی های رو به افزایش

دوقطبی ها همیشه وجود داشته اند. منتها این روز ها شاهد افزایش  و گرم تر شدن تنورشان هستیم. در واقع در گرماگرم اتفاقاتی که توی جامعه می افته، واکنش مردم، دوقطبی ها رو پر رنگ تر می کنه

دوقطبی سیاسی ها و غیر سیاسی ها. مذهبی ها و غیر مذهبی ها. گیاه خواران و گوشت خواران. ویندوزی ها و لینوکسی ها. آندرویدی ها و آی آو اسی ها. سامسونگی ها و اپلی ها. اصلاح طلب ها و اصولگرایان (البته این یکی خیلی پیچیده تره، اما یه زمانی فقط همین دو تا مهم بودند.). خندوانه ای ها و ماه عسلی ها. استقلالی ها و پرسپولیسی ها (این یکی هم متاسفانه به دلیل سومدیریت در پرسپولیس، این روزا دیگه رمقی نداره). موافقان حج و مخالفان حج (این آخری فعلا رو بورسه).

خلاصه  اینطور که به نظر میرسه، فقط منتظریم تا یه اتفاق جدید بیفته تا یه دوقطبی جدید درست کنیم.

 

احترام متقابل

احترام گذاشتن به همه ی عقاید خیلی خوبه. ولی فقط در صورتی که این احترام متقابل باشه. در حال حاضر و در شرایط فعلی، من به هیچ وجه نمی تونم به همه ی عقاید احترام بذارم.

 

عقاید سرکوب شده

اینکه ما ایرانیا در مورد همه چیز کارشناس شده ایم و در تمام مسائل نظرات تخصصی میدیم، شاید دلیلش این باشد که هیچ وقت به ما توجه نکرده اند. هیچ وقت ما رو نشنیده اند و بهمون اهمیت ندادند، حالا که ابزار ابراز عقیده رو داریم، می خوایم تمام این عقاید سرکوب شده رو به رخ همه بکشیم.

 

 نظر بدهید!

طبقه بندی: |  کشک نامه |