تبلیغات
.: بی خانمان :. - زندگی هیچ است یا هیچ است یا؟


اشک هایی از جنس خون، اشک هایی به نام شعر! (خط خطی های یک مهندس کامپیوتر)جمعه 5 تیر 1394 - 07:06 ب.ظ

زندگی هیچ است یا هیچ است یا؟


هیچ وقت در زندگی نتوانستم بین واقعیت و خیال مرزی قائل شوم. هیچ وقت نفهمیدم کی در واقعیت به سر می برم و کی در خیال! نیمی از زندگی ام را در تخیلاتم زندگی کرده ام. 

***

چقدر جامعه ی امروز ما به کسانی چون رامبد جوان نیاز دارد. کسی که به جای شعار دادن و آه و ناله، عمل می کند. کسی که به جای شومن بازی، فرهنگ سازی می کند و آموزش های شهروندی را نهادینه می کند. کسی که بزرگترین مشکل ایران امروز را شناخته است و دارد با آن مبارزه می کند. دست مریزاد.

یکی از دوستان فیسبوکی ام، متنی بلند نوشته بود در رابطه با این که امثال احسان علیخانی، باید به جرم جنایت علیه بشریت محاکمه شوند. به راستی هدف امثال علیخانی چیست؟ این افراد از رواج زردگرایی در تلویزیون چه سودی می برند؟
البته علی معلم در جشن حافظ، به خوبی جواب این دوستان را داد. وقتی که در جمع کاندیدای بهترین مجری، نه احسان علیخانی بود و نه علی ضیا، و در نهایت جایزه به رامبد جوان و عادل فردوسی پور رسید.

صدا و سیما، نمونه ی بارز یک رسانه ی غیر مردمی است و هربار کسانی تلاش کرده اند تا شرایط اسف بار این سازمان را تغییر دهند، کنار گذاشته شده اند. شاید خصوصی سازی، تنها راه اصلاح این معضل ملی باشد. امیدوارم روزی برسد که احسان علیخانی، باشگاه خبرنگاران جوان و بیست و سی، دست از سر این مملکت بردارند.

***

دیشب یکی از فانتزی هام به واقعیت پیوست. توی استخر از اول تا آخر داریوش گذاشته بودند! خیلی خوب بود. هرچند که باعث شد هیچ کس شنا نکنه. همه نشسته بودند یه گوشه، بغض می کردند و زمزمه می کردند :)

***

بزرگمهر حسین پور را خیلی دوست دارم. نه تنها به خاطر ذوق هنری و موضوعات بکر کاریکاتورهایش، که به خاطر شخصیت جالبش. پیشنهاد میکنم ماجرای جالب ازدواج بزرگمهر و سیماباجی را در اینستاگرام  بخوانید. می دانستید بزرگمهر در عرض سه ماه و به خاطر فشار روانی ناشی از عشق، کچل شد؟!

***

نمی دانم چرا وضعیت موسیقی این روز ها، خیلی به دلم نمی شیند. آلبوم هایی که در یکساله ی اخیر منتشر شدند، هیچ کدام چیز جدیدی برای ارائه نداشتند. در مقابل، سینمایی ها دارند گل می کارند. چه کار هایی که اکران می شوند و چه کارهایی که توقیف و تحریم و سانسور می شوند، همگی تابوشکن و متفاوت هستند.

نظر بدهید!

طبقه بندی: |  کشک نامه |