تبلیغات
.: بی خانمان :. - دیگه دوا واسمون سبکه، کراک می زنیم :(


اشک هایی از جنس خون، اشک هایی به نام شعر! (خط خطی های یک مهندس کامپیوتر)جمعه 21 فروردین 1394 - 06:45 ب.ظ

دیگه دوا واسمون سبکه، کراک می زنیم :(


امسال بر خلاف چندین سال گذشته، تصمیم گرفته بودم سال نو را با امید و انرژی شروع کنم. همه چیز داشت به خوبی پیش می رفت تا این که دوستی نکته ای را گوشزد کرد:
مدتی است که در انتظار ظهور ممد نوبری (ص) هستیم. نکته اینجاست: مگر می شود آلبوم (ص) شاهین نجفی را گوش کنی و خراب نشوی؟
به هر حال، شما شاهد باشید که من نمی خواستم فاز منفی بدم و از همین الان که هنوز آلبوم منتشر نشده، تمامی رفتار های ناهنجار بعدی خودم رو شدیداً و موکداً تکذیب می کنم :)

***

قبلا هم گفته ام که بغض، مزخرف ترین حالت انسانی است و به عقیده ی من باید از سوی نهاد های حقوق بشری تحریم شود.
حالا که روز مادر است، به یکسال پیش فکر می کنم. وقتی مادربزرگم دقیقا در روز مادر پرواز کرد. مادربزرگی که زندگی غم انگیزی داشت. مادربزرگی که پسرش را در جنگ از دست داد. مادربزرگی که بیست سال، یک طرف بدنش فلج بود. مادربزرگی که چندین بار سکته کرد. مادربزرگی که سخت جان داد :(
حالا فقط "سلام" شاهین نجفی آرامم می کند: "سلام منو برسون به قبر مادرم!"
لعنت به بغض...

***

به شش سال پیش فکر می کنم. به بهار عربی. به این که چقدر با انقلاب اعراب همذات پنداری می کردیم. به این که چقدر خودمان را به مردم تونس، مصر، لیبی، بحرین، عربستان و... نزدیک احساس می کردیم.
حالا که داستان فرودگاه جده پیش آمده، توجه به چند نکته خالی از لطف نیست:

1- وقتی در زمان احمدی نژاد، مردم ایران را با دولتش قضاوت می کردند، چه احساسی بهتان دست می داد؟ کلا به نظرتان عادلانه است که با نگاه به اقلیت، اکثریت را قضاوت کنیم؟ فراموش نکنیم که ملت و دولت دو مفهوم جدا از هم هستند.

2- متخلف و خاطی در همه جا هست. چگونه می شود رفتار نادرست و ناشایست دو فرد متخلف را به تمام یک دولت و دستگاه نسبت داد؟

3- مسئله ی تجاوز چیز جدیدی نیست. در همه جای جهان اتفاق می افتد و مختص عربستان و ایران و آمریکا هم نیست. کهریزک، رجایی شهر، زندان های پس از انقلاب، اسید پاشی، تجاوز به حریم خصوصی و... از نمونه های وطنی است.

4- اما مهم ترین مسئله از نظر من: درگیری های تاریخی ایران و اعراب.
با درگیری های سیاسی دولت ها کار ندارم. موضوع درگیری های اجتماعی ملت هاست. ما که ادعای فرهنگ و تمدن داریم چرا توهین می کنیم؟ بی احترامی آن ها از طریق دیپلماسی هم قابل پیگیری است. همان طور که تجاوز پلیس فرودگاه جده محکوم است، عبارات نفرت انگیز نژاد پرستانه ایرانیان در مواجهه با اعراب هم محکوم است.

***

و مجددا مانند همیشه: خودسانسوری :|


نظر بدهید!

طبقه بندی: |  کشک نامه |  شاهین نجفی |